The Bones Theatre – Teatr Kosci

Na wystawie w Ratuszu oraz na wystawie przy okazji festiwalu prezentowałem portrety dwóch aktorów. Są to Kamil Adamus i Krystian Godlewski, założyciele i aktorzy teatru „The Bones Theatre” (Teatr Kości). Teatr zorganizowano na squocie gdzie po wyburzeniu jednej ze ścian powstała mala sala teatralna z widownia na około 30 osób. Przedstawienia odbywają się w miarę regularnie w niedziele. Prezentowane są dwa spektakle: Undercrown oraz Good Morrow Good Night. Moja sesja odbyła się podczas zamkniętej inscenizacji tego pierwszego gdzie oprócz aktorów obecny był także Bartek Dziadosz, który filmował cale wydarzenie. Pomysł był taki, żeby pokazać aktorów podczas spektaklu oraz tuz po nim, kiedy już nie graja ale są jeszcze w strojach i wciąż na scenie. Światło inspirowane było malarstwem Caravaggio (chiaroscuro).

Kliknijcie na miniaturki, żeby zobaczyć większe wersje:

The Bones Theatre Undercrown Kamil Adamus Krystian Godlewski
The Bones Theatre Undercrown Krystian Godlewski
The Bones Theatre Undercrown Kamil Adamus

2 komentarze

  1. Witam serdecznie. Jesli to mozliwe bardzo prosze przeslijcie mi namiary na miejsce w ktorym znajduje sie Teatr Kosci. Kiedy mozna isc na przedstwienie.Z gory dziekuje.

  2. A ja tu widze podobienstwo z fotografiami z przedstawien Grotowskiego. Pierwsze zdjecie mogloby byc z Apocalypsis cum figuris a drugie to charakterystyczna poza Ryszarda Cieslaka z bodajze Ksiecia Niezlomnego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *